SİYAH Eloksal kaplama

Sert eloksal kaplama; yüzey işlemi, bir kaplama olmayıp, sadece alüminyumun kendisini oksitleyerek bir tabaka oluşturmasıdır. Söz konusu sert tabaka anodik film oluşumu esnasında metal tüketilmesi ile meydana gelir.
Film kalınlığı 40-80 mikron arası, Alaşımlı Alüminyum üzerinde 800-850 HV elde edilebilmektedir.Sertleştirme işlemi ile alüminyum üzerinde oluşacak kalınlıktan dolayı sert eloksal yapılacak parçalarda,özellikle hassas parçalarda ölçüm toleransı hesabı iyi yapılmalıdır. Sert Eloksal; Tekstil,Silah ve Medikal alanlarında tercih edilmektedir. Tekstil makineleri yedek parçalarında,kayış aktarma dişlilerinde kullanılan alüminyum bilye yatağı gibi sert yüzey istenilen yerlerde tercih sebebi olmuştur.

“Renkli Eloksal” Anodize edilmiş alüminyum yüzeyi özel renklendirme yöntemiyle istenilen renkte kaplama yapılmasına olanak sağlayan bir anodizing işlemidir. Renkli Eloksal yüksek korozyon dayanımına sahip alüminyum parçalar üzerine uygulanabilmekte ve kullanım alanı çok fazla olan bir yüzey sertleştirme işlemidir. Renk seçimi olması nedeniyle tercih edilmektedir.Alüminyum üzerine uygulanan en iyi renklendirme yöntemi olarak bilinmektedir.